Bokhara
228 x 306cmDostępna tylko 1 sztuka - unikatowy egzemplarz
Ręcznie tkany unikat wraz z certyfikatem autentyczności
Bezpłatne zwroty
31-dniowe prawo zwrotu
Bezpłatna i szybka dostawa
Dostępny, czas dostawy: 1 - 3 dni
Bokhara Dywany: Oryginalne dywany z Buchary pochodzą z miasta Buchara (Buxoro) w obecnym Uzbekistanie. Było ono niegdyś kulturalną stolicą muzułmanów i częścią legendarnego Jedwabnego Szlaku. Stare dywany z Buchary stały się więc drogimi przedmiotami kolekcjonerskimi. Piękny wzór Tekke lub Jaldar dywanu Bukhara pasuje do istniejących mebli i nadaje domowi szlachetny charakter dzięki jedwabistemu połyskowi.
perskie dywany: Dywany perskie są znane na całym świecie ze swojej jakości i piękna. Oryginalne perskie dywany są ręcznie tkane, a wełna jest barwiona naturalnym barwnikiem roślinnym. Charakterystyczne dla perskich dywanów są także misterne wzory w kwiatowe i geometryczne kształty. Najbardziej znanymi proweniencjami, w których dywany są wiązane, są Nain, Sarough, Tabriz, Isfahan, Kashan, Bijar i Ghom.
Runo z wełny dziewiczej: Dywan wykonany z prawdziwej nowej wełny sprawia, że każdy styl wnętrza staje się bardziej przytulny. Sama czysta nowa wełna jest bardzo przyjemnie miękka w dotyku, a ponadto pomaga tłumić dźwięki i regulować wilgotność w pomieszczeniu. Te właściwości bezpośrednio zwiększają poziom komfortu z dywanem wykonanym z prawdziwej nowej wełny.
Nowy naszyjnik z wełny: Ręcznie przędzona wełna dziewicza jest używana przez nomadów nie tylko w runie, ale także do osnowy (tkaniny bazowej).
Ręcznie wiązana jakość: Dywany ręcznie tkane to prawdziwe dzieła sztuki i w zależności od jakości wymagają bardzo dobrego wyszkolenia i dużej cierpliwości. Ręczne wiązanie węzłów sprawia, że dywany są znacznie delikatniejsze, gładsze i mają wyższą jakość niż w przypadku innych metod.
| Nr. art. | 1066743 |
| Rozmiar | 228 x 306 cm |
| Cecha | Bokhara |
| Pochodzenie | Iran |
| Gęstość tkania | ca. 300.000 / m² |
| Wysokość ok. | 5-7mm |
| Włosie | 100% Wełna Dziewicza |
| Osnowa | 100% Wełna Dziewicza |
| Produkcja | Ręcznie Tkany |
Bokhara Dywany: Oryginalne dywany z Buchary pochodzą z miasta Buchara (Buxoro) w obecnym Uzbekistanie. Było ono niegdyś kulturalną stolicą muzułmanów i częścią legendarnego Jedwabnego Szlaku. Stare dywany z Buchary stały się więc drogimi przedmiotami kolekcjonerskimi. Piękny wzór Tekke lub Jaldar dywanu Bukhara pasuje do istniejących mebli i nadaje domowi szlachetny charakter dzięki jedwabistemu połyskowi.
perskie dywany: Dywany perskie są znane na całym świecie ze swojej jakości i piękna. Oryginalne perskie dywany są ręcznie tkane, a wełna jest barwiona naturalnym barwnikiem roślinnym. Charakterystyczne dla perskich dywanów są także misterne wzory w kwiatowe i geometryczne kształty. Najbardziej znanymi proweniencjami, w których dywany są wiązane, są Nain, Sarough, Tabriz, Isfahan, Kashan, Bijar i Ghom.
Runo z wełny dziewiczej: Dywan wykonany z prawdziwej nowej wełny sprawia, że każdy styl wnętrza staje się bardziej przytulny. Sama czysta nowa wełna jest bardzo przyjemnie miękka w dotyku, a ponadto pomaga tłumić dźwięki i regulować wilgotność w pomieszczeniu. Te właściwości bezpośrednio zwiększają poziom komfortu z dywanem wykonanym z prawdziwej nowej wełny.
Nowy naszyjnik z wełny: Ręcznie przędzona wełna dziewicza jest używana przez nomadów nie tylko w runie, ale także do osnowy (tkaniny bazowej).
Ręcznie wiązana jakość: Dywany ręcznie tkane to prawdziwe dzieła sztuki i w zależności od jakości wymagają bardzo dobrego wyszkolenia i dużej cierpliwości. Ręczne wiązanie węzłów sprawia, że dywany są znacznie delikatniejsze, gładsze i mają wyższą jakość niż w przypadku innych metod.
| nazwa: | Bokhara |
|---|---|
| Kolor: | Czerwony, Fioletowy, Róża, Brązowy |
| Forma: | Prostokątny |
| Pochodzenie: | Iran |
| Wysokość: | 5-7mm |
| Stos: | Wełna Dziewicza |
| Łańcuch: | Wełna Dziewicza |
| Jakość wykonania: | Ręcznie Tkany |
| węzeł: | 300.000 |
| Stan: | Nowy |
| Wiek: | Nowy |